Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek Sinem Gerger Akınal

Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek kitabı usta Türk edebiyatçı Sinem Gerger Akınal tarafından yazılmıştır. Bebeğimiz Uykuyu Çok Sevecek kitabında ebeveynlerin bebekleri ile uykuyla ilgili sorulara cevap vermiştir.

Bebekte tek başına uyumak kendine güven hissi bir gecede olamaz. Bu durum zaman geçtikçe anne, baba ve bebek arasında ağlamaları anlamanız, işaretleri yorumlamanız ve bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanız daha kolay olacaktır. Bebeğinizle birbirinizi tanırken sabırlı olun ve bebeğiniz yüz ve beden hareketlerine dikkat etmelisiniz.

Bebeklerin Ağlamaları Ne Anlama Gelir?

Bebeğiniz üşüdüğünde veya kucağa alınmak istediğinde vücudunu hareket ettirerek ağlayarak belirtir. Bebeğinizin ağlama seslerini dikkat ederseniz size ne demek istediğini anlatır. Acıktığını anlatmak istediğinde bebeğin sesi çok kısa ve kısık sesle belirtir. Bebeklerin uykum geldi ağlaması genelde herkes tarafından bilinir ve bebek hiç bir şeyden memnun olmaz ve her şeye ağlayarak cevap verir.
Bebeğinizle Aranızdaki Güveni Güçlendirerek Nasıl Uyku Eğitimi Verilmelidir? 

Bebeğinizi bağımlılıklarla ayağınızda sallayarak, emzirerek veya pışpışlayarak uyutuyorsanız bu bebeğinizle aranızda güvenli bir uyku ilişkisi olduğu anlamına gelmez. Bebeğinizi yatağında kendi başına uyumasını sağlamak için en önemli olan şey onun ihtiyacı olduğunda bebeğinize seslenerek yanına gitmenizdir. Daha sonra bebeğinizin yanına gidip göz teması kurarak ona uyuması için durumu açıklamalısınız. Bu durumu devamlı yaptığınızda bir süre sonra bebeğinizin size güven duyduğunu ve her gözden kaybolduğunuz da ağlamadığını göreceksiniz. Anne ve bebek arasındaki güçlü bir bağ ve güven ilişkisi bu şekilde olmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir