Bildiğimiz Dünyanın Sonu Erlend Loe

Norveçli yazar Erlend Loe tarafından daha önce kaleme alınmış bir eserin kahramanı olan Doppler artık modern dünyaya tekrar dönme kararı alıyor. Kitap ormanın derin köşelerinden sistemin en derinlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor sizi.

İlk kitapta tüm modern yaşantıyı bırakıp yeniden orman hayatına dönen Doppler her ne kadar zor şartlarda yaşasa da bu hayata uyum sağlamayı bir şekilde başaran bir karakterdi. Bu kitapta ise tekrardan modern yaşantıya uyum sağlayabilecek miydi?

Doppler Yeniden İnsanların Arasında

Ormanda yaşadığı uzun ve yalnız günlerden sonra bir ailesi ve eşi olduğunu hatırlayan Doppler, arkadaşı geyik Bongo’yu bir boynuzlu hayvan barınağına bırakarak Oslo’ya doğru yol alır.

Kendisini çok özlediğini düşündüğü çocukları ve karısını yeniden görmenin heyecanı ile son derece mutludur. Ancak eve geldiğinde yıllarca üzerinde Andreas Doppler yazan posta kutusunun üzerinde artık Egil Hegel yazmaktadır. Dibe vurduğunu düşünse de daha başına geleceklerden habersizdir.

Yıllar Sonra Yalnızca Doppler Değişmemiştir

Doppler yıllar sonra kendini ilk defa rahatlamış ve özgür hissetmeye başlamıştır. Çünkü parası yoktur. Evi yoktur ve her şeyden önemlisi sürekli strese gireceği bir işi de yoktur.

Doppler için yalnızca kendisi vardır. Ancak yeniden insanların arasına döndüğünde her şey eskisi gibi mi olacaktır? Bildiğimiz Dünyanın Sonu kitabı Doppler’in yarım kalan hikayesini tamamlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar