Dahi Diktatör Ali Mehmet Celal Şengör

Mustafa Kemal Atatürk’ü Celal Şengör’ün gözünden ve anlatımı ile okumak oldukça farklı ve güzel bir okuma serüveni olacaktır. Atatürk hakkında bütün kitapları hiç sıkılmadan okuyacak ve öğreneceğiniz tek bir bilgi daha o kitabı okumanız için yeterli bir neden olacaktır.

Oldukça farklı bir kitap olan Dahi Diktatör, yine Mustafa Kemal Atatürk’e farklı açılardan bakmanızı sağlayacak ufkunuzu açacak ve gerçek bir tarihçinin kaleminden çıkan mükemmel bir kitap olduğunu anlayacaksınız.

Bilim felsefesi açısından Atatürk’ün metodunu anlatan yazar, Atamız açısından daha önce bilmediğimiz ya da göremediğimiz birçok şeyi de bizlere aktarmıştır. Bilginize bilgi katacak her zamanki gibi bakış açısını genişletecek bir kitap.

Atatürk’ün yaptığı reformlar üzerinden ilerleyen kitap sonucunda Atamızın da hata yapabileceğini, Mustafa Kemal’in psikolojisini, hiçbir insanın mükemmel olmadığını daha önce göremediklerimizi de bizlere gösterdiğinden oldukça yararlı bulduğum bir kitap oldu.

Kitap Tanıtım Metni

Atatürk hala önemli mi bizim için? Çok önemli. Peki, akıl bizim için önemli mi, aklımızı kullanmak zorunda mıyız? Buna verilecek cevaptan, Atatürk’ün bugün bizimle ilgili olup olmadığı, onun adını hatırlayıp hatırlamamız, onun yaptıklarından ders alıp almamamız gerektiği ortaya çıkacaktır.

Atatürk bize aklın neler yapabileceğini göstermiştir. Bunun mümkün olduğunu göstermiş; ama, “Ben böyle diyorum, böyle yapın” dememiştir. Bilakis, “Ben hiçbir şey söylemiyorum, sadece aklınızı rehber edinin,” demiştir.

Yaptığı bütün inkılapların gayesi de aklın rehberliğinde Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağa uygun, bütün mana ve biçimiyle uygar bir toplum haline dönüştürmektir.

Atatürk bir diktatör mü, değil mi?

Son yıllarda yazılmış en iddialı Atatürk kitabı olmaya aday bu eserde bu ve daha birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar