Dua Kader Değiştirir Ethem Emin Nemutlu

Türk edebiyatının usta ve popüler yazarlarından biri olan Ethem Emin Nemutlu tarafından kaleme alınan Dua Kader Değiştirir kitabı hayatta duaların önemini anlatan hikâyesi ile okuyucuyu manevi bir dinliğe sürüklüyor.

Maddi zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren bir ailenin hayatının dualar ile nasıl değiştiğini manevi bir anlatım ile anlatan bir kitaptır. Usta yazar Ethem Emin Nemutlu tarafından yazılmış olan kitabı okumaktan büyük zevk alacaksınız.

Fakir Bir Ailenin Değişen Hayatı

Genç çocuk ve annesi fakir bir hayat sürmektedir. Genç delikanlı iş bulmakta zorluk çektiğinden artık faturalarını ödeyemez, yiyecek ve içecek almakta güçlük çekmeye başlamışlardır.

Tam da tüm umutlarının bittiği anda genç çocuk hediyelik eşya satışı yapılan bir iş bulur. Çok güzel para kazanabildiği bu iş ile hayatları değişir. Bu gelişmenin duaların gücü olduğu yazar tarafından vurgulanarak kaleme alınıyor.

Dualar Kaderin Yönünü Değiştirir

İnsanın kaderinde öyle bir nokta vardır ki diyor yazar, tam isyan edeceğin an ufacık bir dua ile kaderin yönünü avuçlarındaki tılsım ile değiştirebilirsin diyor.

Her gecenin sabahı olduğu gibi her derdinde bir çaresi vardır. Düştüğünde kalkıp üstünü silkeleyip devam edeceksin diyor. Unutmamalısın ki Allah daima zor anlarda sizinle beraberdir.

Eğer kalbinde Rabbin varsa hayatta kimseye ihtiyacın yok demektir. Sakın unutma şer dediğin her şeyin altında kocaman bir hayır vardır diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar