El Vedud Tuğçe Işınsu

Kişisel gelişim uzmanı olan Tuğçe Işınsu tarafından kaleme alınmış olan danışma kitabı niteliği taşıyan bir kitaptır. Tuğçe Işınsı’nun yazmış olduğu diğer kişisel gelişim kitaplarından sonuncusudur. Yaşantımız boyunca rehberlik edecek ve ışık tutacak yöntemleri anlatan, dualar, bir takım ritüelleri öğreten bir kitap olduğunu görmekteyiz. 

Her Şeyin Anahtarı Kalbindeki Sevgi

El Vedud kitabı tam anlamıyla bir rehber niteliğindedir.  Kitapta çeşitli ritüeller, insana mucizeyi getiren dualar, uygulamalar, şifayı ve bereketi getirecek dualar bulunmaktadır.  Özetle insanın kendini güzel, pozitif enerjilerle sarmalayarak yaşantısını kolay hale getirebilmesi için ne gerekiyorsa anlatan bir kitaptır.

Çeşitli olumlamalarla, dileklere ve isteklere nasıl kavuşulacağı anlatılmaktadır. Her şeyin anahtarının kalbe yüklenilen sevgi olduğu anlatılmaktadır.” Kalbine Allah’ ı koy ve ondan iste her şeyi” diye öğüt vermektedir. Kitap sevgi, inanç ve Allah sevgisi üzerine temellendirilmiştir.

Zaten kitabın ismi olan Vedud isminin anlamı çok şefkatli, muhabbetli, sâlih kullarını çok seven, onları koruyan ve isteklerine kavuşturan, sevilmeyi tek hak eden demektir. Sevgi ve dostluk hissini yaratandır. İnsandaki sevginin kaynağının Allah olduğu anlatılmaktadır.

Diğer tüm sevgilerin Allah sevgisinden kaynaklandığı hatırlatılırken, o sevgilere sahip çıkmak gerektiği anlatılmaktadır. Allah’a olan iman arttıkça, sevgi gününün de artacağı güzel bir dille anlatılmaktadır.

Allah’ın isimlerinden olan Vedud isminin insandaki yansıması sonucu olarak, kalplerimizin içine tüm dünyanın sevgisini sığdırabilecek kadar geniş yaratıldığı konusunda farkındalık yaratılmıştır.

 21 Gün Mucizesi Nedir?

Kitapta önemle üzerinde durulan bir konu 21 gün mucizesidir. Bu bir çeşit olumlama ya da düşünce detoksudur. Sözler ve yazılar enerjiye sahiptir ve yaratıcıdır.

Bu nedenle bizim ağzımızdan ya da kalemimizden çıkan olumlu ya da olumsuz her şey bize döneceği için olumsuz düşüncelerden vazgeçme yöntemidir. Şikâyet etmek yerine olumlu düşünerek zorlukların üstesinden gelebilmek anlatılmaktadır.

Bilinçaltımızın herhangi bir düşünceye dayanabildiği süredir 21 gün. Aynı kelimeleri ya da bir duayı tekrar tekrar söylendiğinde bilinçaltımız 21. günün sonunda artık ona inanıyor gerçek kılıyor. Şikayet blokajından kurtulmak için bu yolun kullanılması gerektiğinden bahsedilmektedir. Şikayet sadece yeniden olumsuzu çağırır ve blokaj verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir