Felsefenin Kısa Tarihi Nigel Warburton

Nigel Warburton, bu uzun yolun güzel bir anlatımını sunmuş bizlere. Kırk bölümden oluşan kitabında her çağdan filozofları tanıtmıştır.

Hem de bunu akıcı, kolay anlaşılır ve muzip bir dille anlatmış. Felsefe ile tanışmak isteyenler için güzel bir başlangıç olacaktır.

Özellikle felsefeyle ilgili ön yargılarınız varsa, zor olduğunu düşünüp, karışık buluyor ve anlaşılmaz olduğunu düşünüyorsanız, onları kırmak için iyi bir yol gibi görünmektedir.

Felsefenin Kısa Tarihi, kitabının içinde Sokrates, Platon, Aristoteles, Kant, Hume, Locke, William James, Freud, Nietzsche, Jean Paul Sartre gibi bir çok filozof anlatılmıştır.

Filozofların hayatı anlatılırken görüşleri de felsefi bir problem etrafında ele alınmıştır. Bu yönü ile kitap ufuk açıcı, insanın kendini ve değerlerini sorgulamasını sağlamaktadır. Bu nedenle ona belki bir kişisel gelişim kitabı gözü ile de bakabiliriz.

Felsefenin Kısa Tarihi Kitap Tanıtım Metni

Felsefe gerçekliğin doğası ve nasıl yaşamalıyız sorularıyla başlar. Felsefenin Kısa Tarihi, görünüş ve gerçek, benliğin doğası, tanrının varlığı ve hem birey hem de toplumun bir üyesi olarak nasıl yaşamamız gerektiği gibi felsefenin ana temalarına odaklanıyor.

2000 yıllık Batı felsefesini Sokrates’ten hayvan hakları hareketine kadar ana hatlarıyla sunuyor. Warburton çoğumuzun gözünü korkutan ve anlaşılmaz bulduğu felsefeyi herkesin anlayabileceği ve günlük hayatında kullanabileceği bir konu haline getiriyor.

Batı felsefesinin büyük düşünürlerini kronolojik sırayla tanıyacağınız, zevkle okunacak mükemmel bir giriş kitabı.

Batının düşünce tarihiyle ilgilenmek isteyenler için en uygun başlangıç noktası.
– Publishers Weekly

Felsefe öğrenmek isteyenler için paha biçilmez bir klasik. Felsefenin sanıldığı kadar karışık ve zor olmadığını, tam tersine güzel bir zihin alıştırması olduğunu kanıtlıyor.
– Oxford Times

Batı felsefesi tarihinde bir gezinti, öğretici ve eğlenceli.
– Sacramento News and Review

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir