İkigai: Hector Garcia, Frances Miralles

Uluslararası alanda çok fazla satan bir rehber niteliğinde olan İkiagai sayesinde, her gün ayrı bir anlam kazanıyor. Japonlar her insanın bir ikigaisi olduğuna inanıyor ve sabahları yataktan kalkmaları için bir sebepleri olduğunu düşünüyorlar. İlham kaynağı olacak kitap Hector Garcia ve Frances Miralles tarafından yazılmış olan bir eserdir. Eser insanların ikigaisini keşfetmeleri için gerekli olan birçok bilgiyi veriyor. Acele etmeden, hayata olan gayretinizi keşfetmeniz gerektiğini vurgulayan kitap aynı zamanda ilişkileri canlandırmanızı ve kendinizi hayallerinize adamanızı sağlıyor.

İkigai: Uzun Ve Mutlu Yaşamanın Sırları

Uzun zamandır insanların büyük bir ilgi ile takip ettiği ve okuma gereği duydukları İkigai isimli eser kişisel gelişim adına yazılmış olan en iyi eserler arasında bulunuyor. Bu eseri yazan Hector Garcia ve Frances Miralles kişisel gelişimi Japonların gözünden yansıtıyor. Kitabın ilk bölümünde İkigainin açıklaması yapılmış ve bunu bulabilmek için felsefenin temeline inmeniz gerektiğini vurguluyor. Hayata dair yaşam amacınızı keşfetmeniz için sizlere farklı yollar sunuluyor. Hayat amaçlarını tüm yönleri ile keşfetmeleri gerektiğini düşündükleri insanlara kişisel gelişim anlamında önemli yardımlar sunuluyor.

Hayatınızın Amacını İkigai İle Keşfedin

İnsanların içlerinde bulundurdukları ikigai hayatın son bulduğu ana kadar değişmeyecek olan özelliktir. Tutkuların ardından gitmek ve bunları başkalarına anlatarak paylaşmak bir insan için en önemli hedeflerden biridir. Hayatın amacını bulmak ikigai felsefesinin en temel amacıdır. Bu felsefeyi de hayatın merkezine koyabilmek için 35 farklı yol bulunuyor. Tüm bu aşamalar ve yollar önce sizin kendinizi tanımanızı sağlayacak. Daha sonra Enso çemberinden koan bilmecelerine daha sonra haiku sanatından zen sanatına ve oradan okçuluğa kadar birçok farklı teknik ile taşınacaksınız. Zamanla öğrendiklerinizi hayatınızın içerisine nasıl taşımanız gerektiği bilgisine de kavuşabileceksiniz. Birçok yaşama amacını bulamadan göçüp giden ve içerisinde bulundukları derin uykudan uyanamamış insanlardır. İkigai sayesinde net bir uyanmışlık hissi ile hayata daha berrak gözlerle bakmaya başlayacak ve aynı zamanda yaşamı daha anlamlı bir hale getirmenin de yollarını kavramış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir