Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar: Rukiye Türeyen

İçerisinde dört farklı hikaye, bir oyun, bir senaryo, bir skeç ve bir mektubun bulunduğu Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar oldukça etkileyici bir kitap. Kitap yazarın yaşam enerjisinden çok fazla detay taşıdığından okuyan insanlar üzerinde derin izler bırakıyor. Çocukluğunda önemli bir rahatsızlık geçiren ve vücudunun %98’ni kullanamayan bir kadının yalnızca tek bir parmağını kullanarak 2 yılda tamamlamış olduğu bir eserdir.

Engelleri Aşan Bir Yazarın Eseri

Neredeyse hiç dışarıya çıkmayan ve hayatını bağlı olduğu yatakta geçiren yazar Rukiye Türeyen yazdığı kitap ile diğer yazarlar arasında yerini almayı başardı. Kitabını yalnızca vücudunda kullanabildiği tek sağlam uzvu olan parmağı ile yazan azimli yazar hayattaki engellerin kendisine hiçbir zaman engel olmadığını gösterdi. Yaşam enerjisinden çok fazla bir şey kaybetmeyen Rukiye Türeyen, eserinde engelleri aşmanın ve kendisine verilen hayatın kıymetini bilmenin önemini vurguluyor. Son derece etkileyici bir kitap olarak satışa sunulan eser insanlara  ders niteliğinde bir özellik içeriyor. Yazar kendi durumundan yola çıkarak engelleri olan insanların aslında işe yaramaz olmadıklarını, bir şekilde hayata karışmaları gerektiğini ve düşünülenden çok daha fazla işe yaradıklarını vurgulamaktadır.

Kendi İle Barışık Bir Yazar

Rukiye Türeyen bedeninin büyük bir kısmını kullanamıyor olsa da kendi bedeni ve engeli ile barışık bir yazar. Eserini de bu barışıklıktan yola çıkarak yazıyor. Şimdiden ikinci eserinin sinyallerini de veren Türeyen, gerçek yaşamda yaşayamadığı özgürlüğü kitabındaki kahramanların bedenlerinde yaşadığını anlatıyor. Her kahraman yazarın titizlikle oluşturduğu ve kendinden önemli şeyler eklediği karakterlerdir. Kısa bir kitap olmasına rağmen büyük bir azmin ve başarının öyküsü. Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar kitabı ile hayatı baştan sona tekrar sorgulamaya başlayacaksınız.

İçerisinde bulunduğunuz çaresizliklerin yalnızca birer bahaneden ibaret olduğunu ve harekete geçildiği taktirde aşılamayacak bir engel bulunmadığını görebileceksiniz. Yazar Rukiye Türeyen kendi yaşam enerjisi ile insanlara önemli bir destek sunuyor. Tek bir parmağı ile tüm hayallerini gerçekleştirmeye azmetmiş bir kadının hikayesine, hayallerine ve umutlarına tanık olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir