Liseden Arkadaşlar Selçuk Aydemir

Yaptığı dizi ve filmler ile tanınan ve herkesin sevgisini kazanan Selçuk Aydemir ilk kitabı,  Mahalleden Arkadaşlar ile edebiyat dünyasına girmiş ve okurların beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Serinin devamı sayılabilecek Liseden Arkadaşlar kitabı ile de maceraya kaldığı yerden devam etmektedir. Liseden Arkadaşlar kitabında bu kez Selçuk Aydemir bir ergenin hikâyesini anlatmaktadır.

Mahalle Kültürü

Mahalle kültürünün son bulamaya başladığı yıllar ve ilk arkadaşlıkların apartmandan kurulduğu, arkadaşlarla sokaklarda oyun oynanan zamanlarda, Küçükçekmece’nin küçük bir mahallesinde büyüyen ve artık büyüdüğüne inanan Selçuk’un gideceği “süper” lise ile hayatında olan değişikleri anlatan bir kitap.

Ancak olaylar Selçuk’ un hayal ettiği gibi olmuyor.  Selçuk beladan uzak durmak istedikçe arkadaşları Mete, İsmet ve Serkan’ın istemeden yaptıkları sonucunda kendini belanın tam ortasında buluyor.

Yazar, 15 yaşındaki bir ergenin gözünden ilk aşkları, arkadaşlıkları, hayalleri, aileyi ve mahalle yaşamını anlatmaktadır. Aynı zamanda,  Selçuk ve arkadaşlarının okulun en belalı adamına karşı giriştikleri mücadelenin komik hikâyesini de görmekteyiz.

Liseden Arkadaşlar kitabında yazar, beden dersinin olduğu gün formasının altına eşofman giyenler, siyah-beyaz tüplü televizyona Commodore 64 bağlayan dedeler, mahallenin dırdırcı teyzeler ve arkadaşlık yeminini tamamlamaya kararlı bir grup ergenden oluşan karakterlere yer vermiştir. Selçuk Aydemir kitapta lise sıralarını hatırlatarak okuyucuya bol kahkaha garantisi vermektedir.

Lise Yılları

Lise Arkadaşlarında, mahallede yaşadığı maceraların sonuna gelen ve artık 15 yaşında bir ergenin liseye başlaması ile birlikte aşk hayatına atılmasının hikâyesini buluyoruz. Aile ile yaşanan klasik ergen sorunları ve mahalle hayatındaki değişimlerde kitapta anlatılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar