Monte Cristo Kontu 2 Kitap Takım Alexandre Dumas

Alexandre Dumas tarafından kaleme alınan bu roman; 19.yy Fransa’sında geçen bir olayı anlatır. Pek çok dile çevrilen ve klasikler arasında yer alan bu roman, yazar tarafından seri halinde yayınlanmış ve büyük beğeni kazanmıştır.

Günümüzde beyaz perdeye de aktarılan bu eser, yakın çevresi tarafından ihanete uğrayan genç bir adamın intikam duygusunu konu almaktadır.

Büyük Umutlara Giden Yolda Beklenmeyen İhanet

Edmond Dantes, bir gemide kaptan yardımcısı olarak görev yapan dürüst, fakir bir genç adamdır. Görev yaptığı gemide başta gemi kaptanı olmak üzere herkesin sevgisini kazanan Dantes’in yakında gemi kaptanlığına yükseleceğine kesin gözüyle bakılmaktadır.

Dantes ise, çıkacağı bir gemi yolculuğunda kazanacağı para ile nişanlısı Mercedes ile evlenmeyi hayal etmektedir. Çıktığı bu yolculukta gemi kaptanı ölünce onun yerine geçer ve kaptanın vasiyeti üzerine Elbe Adası’na uğrayıp Napolyon’dan bir mektup alır. Çıkan bir fırtınada gemiyi sağlam bir şekilde limana ulaştırması nedeniyle gemi kaptanlığına terfi ettirilir.

Zindanın Karanlığında Yeşeren İntikam

Ancak bu durumdan gemi muhasebecisi Danglars, Mercedes ile evlenmek isteyen ve Dantes’in yakın arkadaşı Fernand hiç memnun değildir.

Birlikte onu krala karşı ajanlık yapan biri olarak ihbar ederler ve Dantes’in korkunç İf Şatosu’na hapsedilmesini sağlarlar. Dantes, bu hapishanede Farya adında yaşlı bir rahiple tanışır ve rahip ona bir hazineden bahseder.

Dantes hapishaneden kaçar ve bu hazine ile kendini Monte Kristo Kontu olarak tanıtacaktır. Büyük serveti ve yeni kimliğiyle bu ihanetin intikamını almak için kararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar