Mürebbiye Stefan Zweig

İnsanların hayatları boyunca yaşamış oldukları birbirinden farklı konuların hikayeleştirilmesi ve bu hayatlarda kusurların aranmasını konu edinen Avustralyalı yazar Stefan Zweig tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Hikaye iki farklı isimle basılmıştır.

Son hali ise İş Bankası Kültür Yayınları tarafından 2016 yılında yapılan düzenlemeyle Mürebbiye olarak yeniden basılmıştır.  Mürebbiyelerin hayatları ile tanışan iki çocuğun hikayesini konu alan kitap son derece akıcı bir dil ile çok fazla alıcıya hitap edebilmektedir.

Zorlu Mücadelelere Karşı Direnen İki Çocuk

Her zaman zorlu ve katı kuralları ile bilinen mürebbiyelerin çocuklar üzerindeki etkisinin hikayesidir.  Burada oldukça karışık hayat ortamlarına yer verilmektedir.

Bir adamın otelde konakladığı sırada gördüğü bir bayan için yazdığı aşk mektupları ve bu mektupları oyuna çevirmesi, evli bir kadına platonik aşk besleyen bir adamın hikayesi ve bir kızın şefkat arayışı içerisinde olmasını konu alan kısa hikayelere yer verilen bu kitap sayesinde insan hayatlarının kusurlarını görebilecek ve bu kusurların gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır.

Mürebbiyelerin Gaddar Oluşu Çocukları Korkutuyor Mu?

Bu hikaye de çocukların her zaman masum, gençlerin ise gaddar oluşu üzerinde duran yazar, severek okunabilecek etkileyici ve sürükleyici bir konu tercih etmiştir.

Her kitabında olduğu gibi bu kitapta da okuyucunun hayranlık içerisinde kalmasına sebep olan yazar, mürebbiyelerin hayatlarının gaddar oluşunun dışında olayların kurgusu, betimlemesi ve tahlili dışında okuyucuyu etkileyecek ustaca yazılmış eserlerden bir tanesi olarak her türlü duygu durum bozuklarına çare olabilmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda mürebbiye mutlaka okunması gereken kitaplardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir




Son Yorumlar