Sanma ki Yalnızsın Elif Şafak

Sanma ki Yalnızsın, kitabı Türk Edebiyatının usta ve popüler kalemlerinden olan Elif Şafak tarafından kaleme alınmıştır. Kitabın özetine baktığınızda aşkın ve yalnızlığın anlatıldığını göreceksiniz.

Biraz derleme biraz da iç dökme kitabı olan Sanma ki Yalnızsın, kitabı içinize dokunan satırlarla doludur. Yazar bu kitabında yaşadığı şeyleri derlemiş ve kaleme almıştır. Kitapta ders çıkarabileceğiniz örnek alabileceğiniz yerler de mevcuttur.

Kitabın Konusu

Kitap elli dokuz denemeden oluşmaktadır. Kitap içerisinde yazarlık, yazarlığın halleri, kadınlık, erkeklik, siyaset, Türkiye’de yaşananlar yani kısacası insanlığa dair aklınıza gelecek her şeyi barındırmaktadır.

Elif Şafak daha önceden de okuyanlar var ise, roman konusunda yazarlığına diyecek bir şey bulmayacak olmaları normaldir. Yazar deneme konusunda da oldukça başarılı.

Yani uzun lafın kısası Elif Şafak diyor ki, aldatıldın mı bak yalnız değilsin senin gibi örnekler mevcut durma diyor. Eşit olamamaktan mı yakınıyorsun, Bak yalnız değilsin.

Ve son olarak yazarın yaptığı analiz ve isimlendirmelerle okuyucunun kendini daha iyi tanımasına bazı yönlerine keşfetmesine yardımcı oluyor. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Keyifli okumalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar