Şimdi’nin Gücü Eckhart Tolle

Gerçeği arayanların kesinlikle okuması gereken bir kitap olan Şimdi’nin Gücü, birçok disiplin ve bilim dalının ortaklaşa vurguladıkları bir noktayı ele almakta ve bunu nasıl kazanabileceğimizi anlatmaktadır.

İnsan ruhunun iyileşmesi ile ilgilenen her disiplinin yolu bir şekilde anı yaşamanın önemine çıkmaktadır. Bunun insan için bir şifa ve dinginlik kaynağı olabileceğini savunur.

Eckhart Tolle‘un da kitabında anlattığı öğretiler meditasyon, mindfullness gibi yöntemler ile oldukça benzerlik göstermekte ve birbirleri ile ilişkili yönler içermektedir.

İşte Şimdi’nin Gücü kitabında da anda nasıl kalınır, buna hangi aşamalardan geçilerek ulaşılır gibi soruların cevaplarını bulmanız mümkündür.

Kitabın Yazılış Hikayesi

Eckhart Tolle, kendini bir ruhsal, manevi öğretmen olarak ifade ediyor ve kitabın yazılış hikayesinden şu şekilde bahsediyor.

“Bu kitap benim on yıl boyunca Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da spiritüel arayış içindeki bireyler ve küçük gruplarla yaptığım çalışmanın özünü içermektedir.Bu kitabın içeriği seminerlerde, meditasyon derslerinde ve özel danışma seanslarında bireyler tarafından sorulan sorulara verilen, çoğunlukla spontane yanıtlardan oluşmaktadır.”

Kitap sözcüklerle anlatılmayacak derecede ki, ne desem boş olacak, bir kişisel gelişim kitabı değil, bir felsefesi var, bir derdi var ve onu anlatmak istiyor.

Kesinlikle bir başucu kitabı istiyorsanız bu kitabı tavsiye edebilirim. Size anı yaşamanın önemini,geçmişle barışamadığımız geleceğe fazla yoğunlaştığımızda aslında kendimizden neler kaybettiğimizi ayrıntıları ile analatan bu kitap tavsiye edebileceğim kitaplar arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Son Yorumlar